Thielemeyer

Thielemeyer je nemecká rodinná firma zaoberajúca sa výrobou nábytku z masívneho dreva už od roku 1922 z mesta Westenholz založená Bernhardom Thielemeyerom. Ako majster svojho remesla sa od začiatku zameriaval na výrobu nábytku do každej miestnosti v dome a všetok nábytok bol ručne vyrábaný. Ručnou výrobou sa zaoberal až do 50. rokov minulého storočia, kedy sa rozhodol rapídne zmeniť spôsob výroby a investoval do najmodernejších strojov, zamestnal oveľa väčšie množstvo ľudí a transformoval firmu na lídra vo výrobe nábytku z masívneho dreva ktorú si udrživajú až dodnes - špičková kvalita, inovácia, nadčasový dizajn - aj tak by sa dala opísať firma Thielemeyer.

Vďaka veľkému úspechu a vysokej kvalite sa Thielemeyer ešte niekoľko krát rozrástol a to celkovo na 3 rôzne továrne ktoré spolu mali vyše 30 000m2 avšak pri obrovskom požiari do základov zhorela továreň "Thielemeyer III" a tak sa postavila úplne nová továreň vedľa už existujúcej továrne "Thielemeyer I" v rozmeroch vyše 12 000m2 kde existuje a funguje až dodnes. Vďaka recyklacii sa vyše 90% všetkých drevených zostatkov a pilín spätne používa na vyhrievanie výrobných hal a Thielemeyer má certifikáty najvyššej kvality - German Material Quality Association ("Deutsche Gütegemeinschaft e. V.") ktorý dostanú len firmy kde sa dbá v prvom rade na najvyššiu kvalitu či už produktu samotného ale aj výrobného procesu. Tak isto má Thielemeyer emisnú úroveň "A" od German Material Quality Association (DGM) čo v skratke znamená že sú všetky materiály absolútne zdravotne nezávadné.

Rodinný podnik Thielemeyer je dnes silnejší ako kedykoľvek predtým a obchoduje na 4roch kontinentoch kde plní sny o kvalitnom nábytku, vysokej kvalite a nádhernom dizajne.