Vankúš Curem Feather z husacieho peria 70x90cm

ZĽAVA

Luxusný set CUREM Feather DeLuxe z prachového peria je určený predovšetkým pre milovníkov klasických prírodných materiálov. Povrch je veľmi hustá, jemná a ľahučká biela látka batist s úpravou super soft. Šitie je spevnené elegantným saténovým lemom. Kazetové prešitie prikrývok zabraňuje kĺzaniu a zaisťuje ideálne rozloženie tepla.

Vankúš 70x90cm
Zloženie:
100% Bavlna
Náplň: 90% husacie páperie
10% husacie perie

Skôr tak časté páperové periny pred pár rokmi pod náporom umelých vlákien takmer vymizli z trhu. Do spální však patria aj dnes. Prečítajte si, prečo by ste mali o zaobstaraní perového posteľného setu premýšľať aj vy:

Prachové perie je najľahšie a najjemnejšie vtáčie perie, ktoré na koži vtákov vytvára izolačnú vrstvu. Z tenkého stvolu každého pierka vychádzajú stovky jemných vlákien, medzi ktorými je vzduch.

Vzduch potom funguje ako spoľahlivá izolačná vrstva. Pod perinou plnou prachového peria sa teda drží teplo, ale zároveň jej unikajú vodnej pary. Potiť sa pod ňou určite nebudete.

A aké ďalšie vlastnosti majú vankúše a periny z prachového peria?

  • Aj keď sú veľmi nadýchané, sú prekvapivo ľahké
  • Sú veľmi mäkké a pohodlné
  • Izolujú teplo, ale zároveň sú vysoko priedušné
  • Prispôsobujú sa tvaru tela a rýchlo sa vracajú do pôvodnej polohy
  • Sú ekologické = vyrábané z prírodných materiálov

Perie je zašité v priedušnej bavlnenej tkanine so super mäkkou úpravou. Perina je prešívaná, aby bolo teplo optimálne rozložené po celej ploche, švy sme spevnili saténovou lemovkou. Tento set má vysokú hrejivosť, používať ho ale môžete celoročne.

62,00 € 83,00 €